M-Coat Decor


Hazır Dekoratif Kaplama

Ürün Tanımı: Emülsiyon esaslı, içte ve dışta kullanılabilen, mala ile uygulanan, mala ile desen verilen, kalın, çizgi desenli, dekoratif, hazır renkli sıvadır.
Ürün Özellikleri:Suya dayanıklıdır. Dışarıdan içeriye su geçirmemesine rağmen, içerideki nemi dışarıya atabilme kabiliyeti ile binaların nefes almasını sağlar. UV, aşırı soğuk veya sıcak, yağmur, kar, nem gibi ağır hava şartlarından etkilenmez, kabarmaz, çatlamaz, renkleri solmaz. Alkaliye dayanıklıdır. Malanın hareket yönünün değiştirilmesi ile elde edilen yatay, düşey veya çizgi desenleri ile oldukça dekoratiftir. Solvent içermediği için kokmaz, insan ve çevre sağlığına zarar vermez.


Genel Bilgiler: Renkleri: Dış cephe kartelasındaki Ayrıca beyazı Renk Ustası ile renklendirilebilir. Dokusu: Çizgi desenli. Yapısı: Akrilik emülsiyon esaslı. İncelticisi: Su. Yoğunluk:1,80-1,85kg/m3
Uygulama: Dış cephede kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yüzeylere ve eski boyalı yüzeylere, istenildiğinde de dekoratif görüntüsü ile iç yüzeylere uygulanır.
Uygulama Sıcaklığı:(+5°C) - (+35°C)
Önerilen Uygulama Ekipmanları:Çelik mala ve plastik mala
Kuruma Süresi:
Yüzey kuruması:Yaklaşık 24 saat
Tam kuruma:2-3 gün
Daha düşük sıcaklık ve daha yüksek bağıl nem, kuruma süresini uzatır.
Sarfiyat:
Fine:1,0-1,5 kg /m2
Medium:1,5-2,0 kg/m2
Corse:2,0-2,5 kg/m2
Saklama Koşulları:Doğrudan güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajlarda, 12 ay 5-35°C arasında depolanmalıdır. Kullanılmadığında ambalajının ağzı kapalı tutulmalıdır. Dondan korunmalıdır.
Ambalaj:17Kg / 20Kg. PE kova