Yalıtım Sıvaları


FN 75P Yalıtım Sıvası

Ürün Tanımı:
Çimento esaslı, genleştirilmiş cam kürecik dolgulu, polimer takviyeli özel olarak geliştirilmiş iç ve dış cephe ısı yalıtım sıvasıdır. MOMENTUM FN 75 binalarınızda su, ısı, ses ve yaygın yalıtımını sağlamak amacı ile su ile karıştırılarak uygulanan ve karışımının % 99'i inorganik hammaddelerden oluşan bir karışımdır. Binaların dış ve iç cephelerinde uygulandığında %40 -50 ısı tasarrufu sağlar. Binaları yağmur, kar, güneş gibi faktörlere karşı korur. Binanızın nefes almasını sağlar. A1 sınıfı yanmaz malzemedir. Nefes alabilen malzeme olmasından dolayı binalarda oluşacak nem, küf, mantar, vs. oluşumları engelleyerek sağlıklı bir ortam sağlar. Çevre dostu bir üründür.


Uygulama Alanları: Beton, betonarme, tuğla, bims, gazbeton, alçıpan, betopan, OSB, eski yapı ve eserlerin restorasyonu, iç ve dış cephe yalıtımları.
Yüzey Hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzeylerin kuru ve temiz olması gerekmektedir. Eğer uygulama yapılacak yüzeyler bozuk ise bunların sıva öncesi giderilmesi gerekir.
Sıvanın Hazırlanışı: Bir torba MOMENTUM FN 75'in tamamı karışımın yapılacağı kaba boşaltılır ve 14,5-15,5 litre su ilave edilerek mikserle 6-8 dakika karıştırılır. Karışımlar hazırlanmadan bir torbanın tamamını aynı anda karıştırmamız önerilir. Hazırlanan karışım 2 saat içerisinde kullanılmalıdır. Hazırlanan karışımlar mala ya da makine ile yüzeye uygulanır.
Uygulama Sıcaklığı: MOMENTUM FN 75'in uygulamasında ortam sıcaklığı +5 C°'nin üzerinde olmalıdır.
Saklama Koşulları: Kuru ortamda ve su ile temasın olmadan +5 C° ve üzerinde muhafaza edilir.
Raf Ömrü: Kuru ve rutubetsiz ortam 12 ay.
Uygulama: Uygulanacak duvar yüzeyleri temizlenmeli ve yüzeylerde bozukluklar varsa, bu bozukluklar giderilmelidir. Bina yüzeyinde düzgün aralıklarla anolar monte edilir. Önceden hazırlanmış olan malzeme, anolar arasına çelik mala ile yada sıva makinesi ile doldurulur. Daha sonra anolar arasındaki sıva fazlasıyla mastar ile düzeltilerek alınır. Çelik mala ile yüzeye dekoratif tekstürlü yada düz görünüm verilir. Uygulamadan yaklaşık 48 saat sonra istenirse yüzeye boya işleri yapılır.
Malzeme Tüketimi: 1 cm kalınlık için 1 m yüzeyde 4,5-5.0 kg'dır.